Tarantino Yeni Filminin Senaryosunu Tamamladı, Kendine Stüdyo Arıyor

halo 5
Halo 5’e Xbox One X Desteği Geldi
Kasım 2, 2017
Super Mario Odyssey ABD’de En Hızlı Satılan Super Mario Oyunu Oldu
Kasım 2, 2017
Tarantino

Charles Manson ve Manson Ailesi ile ilgili olduğu duyulan Quentin Tarantino’unun 9. filminin senaryosu hazır. Harvey Weinstein hakkındaki iddialar sebebiyle yönetmen yeni bir stüdyo arayışında.

Şimdiye kadar çektiği tüm filmlerin yapımcılığını üstlenen The Weinstein Company, Tarantino’nun da yakın arkadaşı olarak bilinen Harvey Weinstein hakkında ortaya atılan iddialardan sonra Tarantino’nun yeni filmine dahil olmayacak. Alınan bilgilere göre Disney dışında tüm ünlü stüdyolar film için istekli. Yönetmen, filmi dünya çapında dağıtabilecek, finanse edebilecek ve reklamını yapabilecek bir stüdyo arıyor. Bu yüzden bu işe uygun stüdyo sayısı sınırlı.

Los Angeles’da 1960-70’lerde geçeceği bilinen film hakkında öğrenilen ilk bilgilerden biri seri katil Charles Manson ve Ailesi ile ilgili olacağıydı. Fakat yeni bilgiler filmin ana konusunun bu yönde olmayacağını gösteriyor. Film bu şekilde tanımlanmış.

Filmin Charles Manson ve cinayet serisine odaklanacağına dair haberler çıkıyor. Fakat duyduğum kadarıyla Hitler’in 1-2 sahnede göründüğü Inglorious Bastards ne kadar Adolf Hitler ile ilgili bir filmse bu film de o kadar Charles Manson ile ilgili olacak.

Film şu anlık #9 olarak isimlendiriliyor ve yine Los Angeles’da geçen Pulp Fiction’ı andıracak gibi duruyor. Daha önce Charles Manson’un kurbanlarından Sharon Tate’i oynaması için Margot Robbie’e (Suicide Squad) teklif yollandığı haberi duyulmuştu. Fakat Tarantino’nun daha önce çalıştığı yıldızların da oynama ihtimali var. Henüz kesin anlaşılmış bir rol yok fakat yönetmen Brad Pitt, Leonardo DiCaprio ve Samuel L. Jackson gibi oyuncular için roller yazmış ve konuşma içerisinde. Jennifer Lawrence’a bir teklif gittiği de söylentiler arasında.

Henüz bu üçlüden hangilerini filmde göreceğimiz belli değil fakat bu oyuncuları oynatmak pek ucuz bir seçenek değil. Filmin yapımına 2018 ortasına kadar başlanması beklenmiyor. Çıkış tarihi ise 2019 olarak düşünülmüş. Bu süre oyuncuların takvimlerini ayarlamaları için fırsat sağlayabilir. Brad Pitt’i şu anda görünürde engelleyebilecek tek şey yakın zamanlarda çekimine başlanması beklenen World War Z 2. 

Duyulan bir diğer bilgi de filmin bütçesi ile ilgili. Büyük bir film olması beklenen #9, Django Unchained’e benzer bir bütçeye sahip olacak. Bu da 100 Milyon $’lık bir rakama denk geliyor. Film için henüz bir çıkış tarihi verilmedi fakat Deadline’ın haberine göre ‘önemli görüşmeler’ bu hafta başlayacak ve önümüzdeki iki hafta içinde kesin bilgiler ortaya çıkacak gibi görünüyor.

 

Bir yorum bırakın

%d blogcu bunu beğendi: